Özel HTML Modulu Nasıl Yayınlanır ?

Başlatan cuneytsonmez, 22 Mar 2013 13:28:30

« önceki - sonraki »

cuneytsonmez

sitede modul olusturmak ıstedım özel html ile olusturdum ama sıtenın anasayfasında yayınlayamadım nasıl yayınlarım acaba

cuneytsonmez

modullerı sımdı deneye deneye gozukmeye basladı hocam yer secerken bır suru secenek gelıyor sımdı sagda ortadada cok guzel ama bazılarına modul koyunca sıtede gozukmuyor o yerler nerelerı oluyor acaba

banner   
business3 (Banner)
breadcrumbs   
business3 (Breadcrumbs)
debug   
business3 (Debug)
footer   
business3 (Footer)
hornav   
business3
left   
business3 (Left)
mega1   
business3
mega2   
business3
position-2   
position-7   
right   
business3 (Right)
search   
business3
syndicate   
business3 (Syndicate)
business3 (Top)
top-panel   
business3
user1   
business3 (User 1)
user10   
business3
user11   
business3

gıbı yazılar nukeden uc sıstem vardı ya saga koyarsınız ya sola yada orta ust veya orta alt şimdi ben söle düşünüyorum sag tarafa dızdım menulerımı guzel amaorta centeer yanı onların bıtısıne baska seyler eklemek ıstıyorum sol tarafı belkı hıc kullanmam aslında cok farklı seylerde cıkar gıbıme gelıyor dızayn olarak ne yapmam gereklı

sanal

Temanızın modül pozisyonlarını görmek için aşağıdaki konuyu inceleyin.
http://www.joomladestek.org/forum/index.php/topic,14.0.html

cuneytsonmez

okudum bı kısmını yaptım orda ama bır daha denıcem yarıya kadar kavradım

cuneytsonmez

olmadı bı turlu yapamıyorum html anasayfa hazır ama modulleri istedigim gibi yapamıyorum ya genıslık olmuyor yada istedigim yerde cıkmıyor bir türlü :(

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:LP_yyPnk3k8J:www.yildizcamii.com/+yildiz+camii&cd=11&hl=tr&ct=clnk&gl=tr

bu sıldıgım nuke sıtem sızın sıtenızdede uclu bloklar var bende o tarzdan sol tarftakını kapatım ıkılı kullanmak ıstıyorum ama başaramadım :(

dedınız yerlere geldımo yukarıdakı derste o yerlerden bır ıslem yapamamdım

cuneytsonmez

suuanda sitemi ben burdakisi gibi olması ıstedım

ama bır degısılık olmuyor burda gözuktugu gıbı degıl :(

sanal

Her temanın modül pozisyonları farklıdır bu pozisyonların genişliği ve yüksekliği de birbirinden farklı olabilir.
Sizin oluşturacağınız özel html modülün genişliği de yayınlayacağınız modül pozisyonuna uygun olmalıdır.
300 px genişliği olan bir modül pozisyonunda 500 px genişliğinde bir resim yayınlamaya kalkarsanız uyumsuzluk yaşanması doğaldır.

cuneytsonmez

Alıntı yapılan: sanal - 23 Mar 2013 10:11:49
Her temanın modül pozisyonları farklıdır bu pozisyonların genişliği ve yüksekliği de birbirinden farklı olabilir.
Sizin oluşturacağınız özel html modülün genişliği de yayınlayacağınız modül pozisyonuna uygun olmalıdır.
300 px genişliği olan bir modül pozisyonunda 500 px genişliğinde bir resim yayınlamaya kalkarsanız uyumsuzluk yaşanması doğaldır.

modulum dogru sorun sagda cıkması gerekırken solda gostermesı mesela ben sol taraftan bır blok acsam anca o zaman yan yana ıkılı olucak sekılde duruyor hepsını aktıf etınce yerlerınde oluyor ama ben sıteyı uc sutun halınde kullanmak ıstıyorumm

sanal

Temanız üç sütün halinde kullanmaya uygunsa elbette kullanabilirsiniz.
Modülünüzün sağda görünmesi gerekirken solda görünmesi ile sizin modül pozisyonunu doğru seçmediğinizi gösteriyor.

cuneytsonmez

Alıntı yapılan: sanal - 23 Mar 2013 17:36:23
Temanız üç sütün halinde kullanmaya uygunsa elbette kullanabilirsiniz.
Modülünüzün sağda görünmesi gerekirken solda görünmesi ile sizin modül pozisyonunu doğru seçmediğinizi gösteriyor.

ben saga koydum hocam belkı joomlayı bılmıyo olabılırım ama light center reft sagı solu bılıyor yanı o kadar da degıl sızın gosterdıgınız yolla bakınca sıte normal cıkınca sola gecıyor

sanal

Sağım sarmısak ( position-5 )
Solum soğan ( position-7 )

Modülünüzün modül pozisyonunu position-7 olarak seçin bakalım sağda çıkacak mı?