Ana sayfada gösterilmesini istediğim makaleler gözükmüyor!

Başlatan klodsa, 03 Mar 2014 21:21:44

« önceki - sonraki »

klodsa

Selamalar...

1. jomla 3.2 Sitemde siteniz üzerindeki katagori ekleme başlığı altındaki anlatımları aynen uyguladım.

2. makale ekleme başlığı altındaki anlatımların da tamamını yaptım.

3. makale yöneticisinden öne çıkan makaleler seçeneği ile seçimini yaptığım makaleler ana sayfa  olarak atadığım makalenin altında gözükmemektedir.

Yani ana sayfamda sadece ana sayfa olarak atadığım tek makale gözükmektedir.

Ana sayfamda diğer makaleleri nasıl göstereçeğim denemediğim bir şey kalmadı mutlaka bir şeyleri atlıyorum ama göremedim....

Lütfen yardım edin.

sanal

Merhaba

Joomla yönetim panelinde, Menüler > Ana Menü > Ana Sayfa ( Home ) menü öğesini açın.
Düzen Seçenekleri sekmesini tıklayın.
Açılan sayfada, anasayfada gösterilecek kategorileri, makale adetlerini, kolon adetlerini kısaca gösterimin nasıl olacağını belirleyeceğiniz seçenekleri göreceksiniz.
Bu seçenekleri kendi isteğinize göre şekillendirebilirsiniz.

klodsa

Yanıtınız için teşekkürler ....

Sorunumu çözdüm 3.x genel soru ve sorunlar kısmındaki diğer çevaplarınız bana ışık tuttu. Benim gibi sorun yaşayan kardeşlerimizin de olabileçeği düşüncesi ile...

1) Ana sayfa olarak kurulumda gelen sayfanın dışında bir makaleyi ana sayfa olarak atama yapmış ve adını da ana sayfa olarak ayarlamıştım.

2) Bu durumda da ana sayfa olarak ayarladığım makaleyi seçim yaptığım yerden DİKKAT tek makale olarak seçdiğimden dolayı ana sayfamda öne çıkan makaleleleri seçmeme rağmen atadığım tek makalenin tışında hiç bir makale gelmemekteydi.

3) Ne Yaptım : ana sayfa olarak atadığım Menu öğeleri içindeki

ana sayfa öğesine tıklatarak > Ayarlar > Menü öğesi türü > Seç > Makale > öne çıkan makaleler

seçeneğini tıklatarak sorunum düzeltmiş oldum.

Sonuç : Her zaman Ana Sayfa Seçeneği yukarda nasıl giriş yapılaçağını yazdığım gibi " ÖNE ÇIKAN MAKALELER" olmalıııııııııııııııııııııııııı.

Tekrar admin kardeşimize böyle bir site oluşturmasından dolayı teşekkür ediyorum.