Tarayıcılarda Kayma

Başlatan saz, 30 Mayıs 2016 13:47:25

« önceki - sonraki »

saz

Herkeze iyi çalışmalar. Benim şablonum Firefox ve Chrome de bir sorun çıkarmıyor Fakat İnternet Explorerde Header kayıyor. Uymluluk görünümünü ayarladım internet Explorerde bu sefer, header düzeldi ama modül pozisyonları değişti. Bide kayan yazı kaymıyor explorerde.Sürümüm Joomla 3.5.1 .5 kulandığın zamanki temaya baktım ie7only, ieonly, Beez_mozilla, Beez_opera, Beez_konqueror hepsi için ayrı ayrı css oluşturmuş gerçi o ücretli tema idi herhalde ondandır. Şimdi ben jommla 3 sürümüyle gelen Temayı kullanıyorum. Bu konuda ne yapabilirim bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim teşekkürler

sanal

Merhaba

Temanızın stil dosyaları üzerinde değişiklik yaptınız mı?
Eğer yaptıysanız yanlış bir işlem yapmış olabilirsiniz.
Ayrıca word gibi ofis programlarından kopyala yapıştır yöntemi ile içerik veya özel html modül oluşturduysanız explorer de bu tip sorunlara yol açabilir.

İyi çalışmalar

saz

Evet malesef worldden kopyala yapıştır yaptım Tüekü sözlerini internetten kopyalayıp yapıştırıyorum

saz

Arıca özel Html sayfasıda oluşturdum:(((

sanal

Word gibi ofis programlaarı ve internet sayfalarından kopyala yapıştır seçeneği ile içerik oluşturduğunuz zaman, kopyaladığınız içeriğin tüm stil kodlarını da kopyalamış olarak içerik oluşturmuş olursunuz.
Bu kopya içeriğin stil kodları temanızın stil kodları ile çakıştığı zaman da problem ortaya çıkar.
Chrome ve Firefox gibi tarayıcılar içerik stil kodlarını umursamazken, explorer her iki stil kodunu da çalıştırmak ister ve sizin sitenizde olduğu gibi kaymalar veya sayfa açılmamaları gibi problemler ortaya çıkar.
Bu nedenle dış ortamdan kopyaladığınız metinleri öncelikle notepad gibi bir programa yapıştırın ve oradan tekrar kopyalayıp joomla editörüne yapıştırmayı deneyin.
Böylece dış ortamdan kopyaladığınız içeriğin stil kodlarının sayfanıza eklenmesinin önüne geçmiş olursunuz.

saz

Teşekkür ederim. Olayı anladım. Ama bu sorunu nasıl çözeriz şimdi Tekrar silip yeniden yazssam diyorum ama hangi işlemleri yaptığımı hatırlamıyorum

sanal

İçerik sayınız az ise silip yeniden oluşturmayı deneyebilirsiniz.

saz

Bir şey denedim Yönetim panelinden şablon özellikleri kısmında AKIŞKAN-SABİT VAR Akışkan yaptığım zaman explorer ile diğer tarayıcılar aynı gösteriyor fakat bu sefer header kısmı küçülüyor (logo) büyütemiyorum

sanal

İçerik sayınız az ise yeni ve temiz kurulum yapmanızda fayda var.