2.5 olan sitemi son sürüme güncellemek istiyorum ama?

Başlatan onurceylan, 08 Ağu 2020 19:31:17

« önceki - sonraki »

onurceylan

Merhaba sayın arkadaşlarım.. uzun yıllardır kullandıgım artık joomlayı güncelleme vaktim geldiğini anlıyorum.  sitedeki makale ses ve videoları olduğu gibi aktarmak istiyorum. 1. nasıl aktarabilirim. 2.3.0 a mı yoksa 4.0 a mı geçmek mantıklı olur.

sanal

Merhaba

Joomla da son stabil sürüm 3.9.20 dir. joomla 4 ise henüz beta aşamasında.
Joomla 2.5.28 den joomla 3.9.20 ye joomla güncelleme bileşeni ile otomatik olarak sürüm yükseltme yapabilirsiniz.
Tabi bunun için temanızın ve kullandığınız eklentilerin joomla 3.9.20 ye uyumlu olması gerekmektedir aksi takdirde sorun yaşayabilirsiniz.
Ayrıca sürüm yükseltme işleminden önce joomla 2.5 sitenizin yedeğini almayı ihmal etmeyin.
Joomla 4 e yükseltme yapmak istiyorsanız stabil sürüm yayınlanan kadar bir müddet daha beklemeniz gerekiyor.

İyi çalışmalar

onurceylan

Sanırım sitemde virüste var. Belli vakitlerde rasgele joomlanın bazı kaynak dosyalarını siliyor. tekrar aynı dosyayı atınca site düzeliyor. Bu konudaki tecrübenizi paylaşır mısınız?

sanal

Merhaba

Joomla nın kaynak dosyalarının dosya sisteminden rastgele silinmesi elbette normal bir durum değil.
Bu durum virüsten mi yoksa başka bir nedenden mi kaynaklanıyor bunu afaki olarak söyleyebilmek mümkün değil.
Fakat dosya sisteminize virüs taraması yapabilirsiniz ayrıca hosting panel şifrenizi, ftp kullanıcı şifrenizi ve veritabanı kullanıcı şifrenizi değiştirmeniz de gerekebilir.

İyi çalışmalar