Anasayfada arama sonuçlarının en altta görünmesi?

Başlatan CyRaWarrior, 25 Ara 2012 00:47:19

« önceki - sonraki »

sanal

Merhaba

Modül menü atamalarında, ana menü yü seçerseniz görünecektir.

ugurbilalsen

görünmesini istediğim modülün menü atamalarında tüm sayfalarda seçeneğini girdiğimde sorun çözülüyor fakat sadece seçilen sayfalarda kısmını kullandığımda sorun devam ediyor.

sanal

Sanırım işleminizi yaparken bir şey (ler) eksik kalıyor.
Durumu bilemediğim için net bir şey söyleyemiyorum.

simarikolca

Konu üzerinden baya bir zaman geçmiş ama şunu söylemeliyim çok işime yaradı. Kesin Çözüm Oluşturdu.
Not: Arama adında oluşturacağımız menü öğesinin bağlantısı arama bileşeni olacaktır. kısmından kastedilen nedir anlamadım ama kastedilen menü öğesi türü ise
menü öğesi türünü : Arama Formu yada Arama Sonuçları olarak seçtim (joomla 3.0 için)

Sanal a cevabı için çok teşekkür Ederim.

[/size]
Alıntı yapılan: sanal - 27 Ara 2012 21:10:08Evet bir yorumda bulunayım.

Ana menü de arama adında bir menü öğesi oluşturduğımızu düşünelim, bu menü öğesinin id si yani kimliğinin 140 olduğunu varsayalım.

Arama sonuçlarında görünmesini istemediğimiz modülleri de bu menü öğesine atamayalım.

Daha sonra modül yöneticisinde bir arama modülü oluşturalım.
Modülü oluştururken, temel secenekler de Öğe Kimliği Ayarla yazan kutuya daha önce oluşturduğumuz arama adlı menü öğesinin id si yani kimlik numarası olan 140 ı yazalım ve arama modülümüzü kaydedip yayınlayalım.

Bu öğe kimliği ekleyerek oluşturduğumuz arama modülünden arama yapıldığında istenmeyen modüller ( menü öğesini yayınlamasanız dahi ) arama sonuçlarında görünmeyecektir.

Not: Arama adında oluşturacağımız menü öğesinin bağlantısı arama bileşeni olacaktır.

sanal

Merhaba simarikolca

Not: Arama adında oluşturacağımız menü öğesinin bağlantısı arama bileşeni olacaktır.

dan kastedilen sizin de belirttiğiniz gibi menü öğesi ( bağlantı ) türüdür.

Menü öğesi türü de yine sizin belirttiğiniz gibi Arama Formu yada Arama Sonuçları dır.

Bazen ifadelerimde genel kalıpların dışına çıktığım oluyor, uyarınız ve iyi dilekleriniz için teşekkürler.