joomla menü-kategori ve alt kategorileri oluşturma ve sitemde yayınlama

Başlatan snalkan, 27 Nis 2013 20:39:19

« önceki - sonraki »

snalkan

mrb. Joomla! 2.5.3 kullanıyorum. hem joomla nın hem de web çok yenisiyim. alan ve alan adı aldım kendime yakın zamanda. amacım link olarak filmleri paylaşmak indirme için. video şeklinde bir paylaşım sitesi düşünmedim. forum siteside düşünmüyorum. direkt olarak joomla yardımıyla. fikir olsun ve sorumu daha iyi anlatabilmek için sitemin adresini yazıyorum. reklam amaçlı değil yanlış anlaşılmasın. www.filmiindirr.com  amacım sağ tarafta film kategorileri (fantastik,macera vb) oluşturup download link olarak paylaşmak.çok kısa bir tanıtım videosu,filmle ilgili resim ve film hakkında kısa bilgi şeklinde. dediğim gibi çok yeniyim ve karıştırdım iyice yapamadım. bana bir yol haritası çizerseniz çok sevinirim.şimdiden tşk ederim.

sanal

Merhaba

İsteğinizi yerine getirebilmek için video paylaşım eklentilerini kullanabilirsiniz.
Yalnız Joomla ortam yöneticisinden video yüklemek isterseniz dikkat etmeniz gereken bazı değerler vardır.

Bunlardan birincisi Joomla Ortam yöneticisi > Seçenekler bölümünde dosya yükleme sınırı 10 MB olarak varsayılan değer olarak gelir. Daha büyük boyutlu dosyalar yüklemeniz için bu değeri yükseltmeniz gerekir. ( Bu sizin elinizde olan bir durumdur )

İkincisi ise kullandığınız hosting firmasının size sağladığı dosya yükleme boyutu sınırı ve dosya yükleme zamanı sınırdır.

Yönetim panelindeki Site menüsünden Sistem Bilgisi ne girerek burada bulunan PHP Bilgisi sekmesini tıklayarak Core başlığı altında bulunan;
max_execution_time ( dosya yükleme zaman üst sınırı )
ve
max_file_uploads ( dosya yükleme boyutu üst sınırı )
karşısında yazan değerleri konrol edebilirsiniz.

Yüklemek istediğiniz video dosyası boyutu ve yükleme zamanı bu değerleri aştığı zaman hata iletisi alırsınız.

Bu değerleri yükseltmek ise genellikle sizin elinizde olmayan bir durumdur ve değerleri yükseltmesi için hosting firmanıza başvurmanız gerekir.

Hosting firmanız değerleri yükseltmez ise;
Son seçenek olarak video dosyanızı kullandığınız eklentinin videoları yüklediği klasöre ftp aracılığı ile aktarmayı deneyebilirsiniz.

snalkan

anladım hocam. şimdi gerekli kontrolleri yapıyorum. teşekkür ederim.

snalkan

max_execution_time 30-30

max_file_uploads 20-20 hocam değerler bunlar.yani ben 30 dakikalık ve 20...boyutunda mı yükleme yapabileceğim.

sanal

evet hosting firmanız

max_execution_time ı 30 saniye
max_file_uploads ı 20 mb
olarak sınırlandırmış.

Ya hosting firmanızdan bu değerleri arttırmasını isteyeceksiniz ya da videolarınızı ftp den yükleyeceksiniz.

snalkan

snalkan

hocam hosting firmasından aşağıdaki cvp geldi.sanırım kullandığım hosting pakedini yükseltmem gerekiyor.

snalkan

Share hosting paketlerimizde dosya uptade boyutu 2MB ile sınırlıdır bu sebeple 2MB üzerinde dosya yükleyemezsiniz.

snalkan

hocam vermiş olduğunuz siteden yüklediğim video bileşenini nasıl kaldırırım.başka bir video bileşeni yüklemek için bunu kaldırmak istiyorum nerden kaldıracağımı bulamadım.

sanal

Eklenti yöneticisine girip Yönet sekmesini tıklayın ve kaldırmak istediğiniz eklentiyi seçip sil butonuna basın.

snalkan

tmm dır hocam. tşk ederim. bunuda öğrenmiş oldum sayenizde.biliyorum başınızı ağrıtıyorum ama. diğer konularımada bakarmısınız hocam.