WAMP Server Version 2.4 üzerine Joomla 3.0 kurulumu 3. aşamada kalıyor.

Başlatan muratzernisan, 07 Eyl 2013 20:55:48

« önceki - sonraki »

muratzernisan

Merhaba Arkadaşlar,WAMP Server Versiyon 2.4 üzerine Joomla 3.0 kurulumu yapmaya çalışıyorum.WAMP Server Online ve üzerindeki MySQL, Apache Server start\online durumda
PHP Version: 5.4.12
Apache Version: 2.4.4M
ySQL Version: 5.6.12
Joomla kurulumunu başlatıyorum ilk adımı geçiyor ve "Veritabanı tabloları oluşturuluyor." aşamasında ekran işlemi devam ediyor olarak gösteriyor fakat 1 saati aşkın beklememe rağmen hala aynı adımda bekliyor.phpMyAdmin üzerinden test_veritabani olarak bir veritabanı oluşturduğunu ve içerisindeki tabloları da oluşturduğunu gördüm.

Ekran Görüntüsü: http://o1309.hizliresim.com/1f/7/sfb4m.png

Arkadaşlar bu konu benim için önemli çünkü eğer bunu aşamazsam Joomla hayatım başlamadan sonra erecek.Fakat ben biraz araştırdım ve Joomlayı çok beğendim. Özellikle görsel ve tasarım olarak çok faydalanabileceğimi ve severek kullanabileceğimi ümit ediyorum.

sanal

Merhaba

Bence joomla ya 3.0 ile başlamak yerine son sürüm olan 3.1.5 ile başlayın.
İki sürüm arasında joomla da bulunan yüzlerce hata giderildi ve son sürüme yeni özellikler eklendi.

muratzernisan

Merhaba,

Öneriniz için çok teşekkür ederim. Şimdi 3.1.5 sürümü üzerinden devam etmeye çalışacağım. Kurulumu başlatıyorum.
Sonucunu yine buraya bildirmeye çalışacağım.

muratzernisan

Yine aynı yerde kalıyor malesef.
Ben "Veritabanı tabloları oluşturuluyor." aşamasında bir kaç dakika yükleme yaptıktan sonra;
phpMyAdmin üzerinden Test_Veritabani içeriğine bakıyorum 16 tablo oluşturmuş,
Bundan önce yaptığımda 60 tabloya kadar oluşturmuştu,
Bu sefer 16 tabloda kalmış. Bütün servisler online durumda hiç bir hata vermiyor neden böyle kalabilir acaba, çok garip geldi.

sanal

Bu normal şartlarda olmaması gereken bir durum.

Daha açık bir ifade ile yükleme aşamasında joomla nın veritabanı dosyasındaki verilerin veritabanına aktarılmasının kesintiye uğraması ve veritabanı bağlantısının kesilmesi sunucuda ( wamp server ) bir problem olduğuna işaret eder.

Bilgisayarınızın wamp server ın sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.
Gerekirse wamp server ı kaldırıp yeniden kurmayı deneyin.

muratzernisan

Merhaba, yanıtınız için teşekkür ederim

Bilgisayar niteliklerinin yetersiz olduğunu düşünmüyorum yine de size aktararak netleştirmek isterim, kısaca değinecek olursak;
i5
6GB Ram
2 GB Graphics Card
500 HDD Disk

Bugün WAMP sunucuyu kaldırıp tekrar kurmayı deneyeceğim. Sonrasında yine sonucunu buradan bildiririm.
Tekrar teşekkür ederim.

muratzernisan

Merhaba tekrar,

WAMP Server kaldırıp yükledim ve tekrar aynı işlemleri yapmayı denedim
Bu sefer 27 tablo atmış ve sonrasında oluşturmamaya başlamış
Ben bir kaç şey söylemek istiyorum
Ben MySQL i WAMP Server haricinde de bilgisayarıma full olarak kurdum, yani bir çok modülü ile birlikte
Bununla alakalı olabilir mi? Ya da veritabanına tabloları atarken kesinti yaşayıp yaşayamadığını nerden anlayabilirim, bir öneriniz var mı dır acaba?
Dakika dakika takip edemiyorum fakat 3-4 dakikada bir bakıyorum servisler ve WAMP server online durumda gözüküyor,
Joomla kurulumuda devam ediyor ama bir türlü son adıma geçmiyor, tahmin edebildiğim kadarıyla veritabanını bitiremediği için alt satıra geçemiyor.

sanal

Merhaba

WAMP ın kendi mysql i vardır, ayrıca kurmanıza gerek yok.
WAMP ın görev çubuğunda bulunan ikonuna tıkladığınız zaman açılan menüde phpmyadmin girişi görünür.

Buraya girip veritabanınızı oluşturun, daha sonra www klasörünün içinde yeni bir klasör oluşturun ( örneğin joomla ) ve joomla dosyalarınızı bu klasöre yükleyin daha sonra tarayıcınızın adres satırına localhost/joomla yazın kurulum sayfası açılacaktır.

Bir de böyle deneyin.

alisahin

aynı sorun bendede var.
wampserver 2.4 içerisinde
joomla 2.5.14
2.5.3
3.1.5
sürümlerinin hepsi kurulumun son aşamasında veritabanı tabloları oluşturulıyor kısmına gelince ilerlemiyor.
wampserver ı defalarca kaldırıp yükledim.
wamp çevrimiçi ve bütün servisler çalışıyor
apache 2.4.4
php 5.4.16
mysql 5.6.12

phpMyadmin de veritabanı oluştur kısmında yetkiniz yok deniyor.
yardımcı olabilirseniz sevinirim

sanal

Wamp Server i sitesinden indiriken bir uyarı çıkar.
WARNING : You must install Visual C++ 2010 SP1 Redistributable Package x86 or x64 şeklinde
Bilgisayarınızda Visual C++ 2010 SP1 yüklü mü acaba?

alisahin

Alıntı yapılan: sanal - 11 Eyl 2013 15:21:25
Wamp Server i sitesinden indiriken bir uyarı çıkar.
WARNING : You must install Visual C++ 2010 SP1 Redistributable Package x86 or x64 şeklinde
Bilgisayarınızda Visual C++ 2010 SP1 yüklü mü acaba?

evet Visual C++ 2010 SP1 yüklü durumda, başka bir pc de win 7 yüklü sorunsuz çalışıyor. kendi bilgisayarımda win 8 yüklü olduğundanmı çalışmıyor acaba

sanal

Windows 8 de hiç denemediğim için herhangi bir yanıt veremiyorum sorunuza.

bybilgili

Arkadaşlar sorun wampserver dan kaynaklanıyor. ben size yolunu göstereyim:

"wamp/www/Root/installation/SQL/mysql/joomla.sql" altındaki dosyayı text editörde açtım. "ENGINE=InnoDB" olan heryeri "ENGINE=MyIsam" olarak değiştir tamamdır. basit ama biraz zahmetli istiyorsanız değer.

sanal

@bybilgili

Çözüm öneriniz için teşekkürler.
Wamp Server kullanan ve joomla kurulumda bu sorunu yaşayan arkadaşlar verdiğiniz bilgiden eminim faydalanacaktır.

İyi çalışmalar.

bybilgili

sizede İyi çalışmalar. sanal admin.