k2 yorum spam

Başlatan yazbenide, 10 Mar 2014 17:33:09

« önceki - sonraki »

yazbenide

herkese selam. k2nin kendi yorum bileşenini kullanıyorum fakat sürekli 100 lerce spam geliyor onay olmadan yayınlama işareti seçili ama sürekli doluyor o liste. Arada normal yazanları da silmek zorunda kalıyorum. Bunu engellemek için ne yapabiliriz. Gönderilen spamları nasıl engellerim. Şimdiden teşekkürler...

sanal

Merhaba

Joomla nın reCAPTCHA özelliğini kullanmayı denediniz mi?

yazbenide

Uyumlu Ek Yöneticisi: Güvenlik Kodu - ReCaptcha özelliğini etkindi fakat anahtarlarını girmeyi unutmuşum. Anahtarlarını girdim bakalım bir değişme olacak mı? İlginize teşekkür ederim efendim. Saygılarımla...

yazbenide

yorum bileşeni altında sadece "Aşağıda gördüğünüz 2 kelimeyi giriniz" uyarısı alıyorum. Herhangi bir kelime gösterilmiyor. k2 parametresinden de anahtarları girdim. Sorun ne olabilir ki ?

sanal

Merhaba

reCAPTCHA plugin i aktif durumda mı kontrol edebilirmisiniz_

Edit: Özür dilerim bir önceki mesajınızda yazan " plugin etkindi " yazısını görmemişim.
Joomla 2.5.17 den önceki sürümlerde reCAPTCHA Google API sorunu bulunmakta idi, Joomla 2.5.17 de bu hata giderildi.
http://www.joomladestek.org/joomla-haberler/184-joomla-2-5-17-yayinlandi.html
Joomla sürümünüz 2.5.17 den düşük ise sürümünüzü 2.5.17 ye yükseltmenizi tavsiye ederim.

yazbenide

Bilgilendirme için teşekkürler.Sürüm yükseltmeme rağmen sorunum devam etmekte. Sürüm yükselttikten sonra yapmam gereken herhangi bir şey var mıydı acaba ?

sanal

Görmeden bir şey söyleyebilmem zor.
Sanırım uygulamada bir şeyler eksik kalıyor.