Joomla 2.5 login link adresini popup pencerede açma sorunu

Başlatan seydiemrah, 25 Mar 2014 16:33:25

« önceki - sonraki »

seydiemrah

Herkese merhabalar..

Joomla 1.5 versiyonda ana sayfada bir modül oluşturup içine şu kodları yazıyordum:

LOGIN

Sisteme JV Login modülünü kurarak, ana sayfada "debug" pozisyonunda yayınlayıp, oluşturduğum modüldeki LOGIN linkine tıklayınca istediğim gibi çalışıyordu ve üye giriş sayfası popup pencerede görünüyordu.

Sonradan 2.5 sisteme geçtim. Bu sefer kodlarda sadece bir harfi değiştirmem gerekiyordu ve com_user sonuna s harfini de ekledim. Aynı işlemleri yapmama rağmen popup pencere açılıyor ve içi boş bir şekilde kalıyor.

Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

sanal

Merhaba

Bu durumda şu dersi çıkarıyoruz.
Joomla 1.5 eklentileri bir tek harfi değiştirince Joomla 2.5 de çalışmıyor.
Keşke bu kadar kolay olsaydı.

seydiemrah

Eklenti Joomla 2.5 uyumlu ama. Sorun nerede anlamadım.

Joomla 1.5de modülsüz üye giriş sayfası linki "index.php?option=com_user&view=login&tmpl=component"

Joomla 2.5de bu link "index.php?option=com_users&view=login&tmpl=component" halini alıyor. Yani diğer linke göre farkı bir S harfi..

kodunu da temanın bulunduğu klasördeki index.php dosyasına ekliyorum fakat nafile..

sanal

Tekrar Merhaba

Modülün üreticisi JED de bu hatanın giderildiğini belirtmiş.

Sizdeki önceki sürüm ise;
Modül kaç sayfadan ibaret bilemiyorum fakat modül içinde bulunan tüm sayfalarda;
dizin yollarını
/component/users/?view=reset
/component/users/?view=remind
/component/user/?view=register
şeklinde değiştirmeniz gerekiyor sanırım.

Bir de böyle deneyin.

seydiemrah

Yardımlarınız için teşekkürlerimi sunarım..

Modül klasörlerindeki tüm .php dosyalarına baktım ve farklılıkları onların değiştirdiğini gördüm. Yani Joomla 2.5 için uygulama adında "users" Joomla 1.5 için "user" geçiyor. Aslında yapmaya çalıştığım şey modül ile ilgili değil :) Durum çok enteresan..

Ana sayfada bir içerikte bir link ekliyorum diyelim ve bu linke tıklayınca lightbox (popup) olarak üyelik giriş sayfası açılsın istiyorum.

İnternette bir çok sitede diyor ki: ......Temanızdaki index.php içinde en üstteki bölüme ekleyin ve lightbox link için deneme kodlarını kullanın..........

Yani Joomlada lightbox açılan pencere efekti linklere class="modal" eklenince değişebiliyormuş.

Bu yaptıklarım Joomla 1.5de sorunsuz fakat Joomla 2.5de içi boş lighbox açılıyor. Üye giriş linkini Firefox ile deniyorum ve sorunsuz sayfa görünüyor. Peki bunlara rağmen sorun nerede? :) Teşekkür ederim..

sanal

Bu durumda
class="modal"
tanımsız kalıyor demek ki.

Aşağıdaki JED linkinde çeşitli pop up eklentileri mevcut.
http://extensions.joomla.org/extensions/style-a-design/popups-a-iframes
Bunlardan beğendiğiniz bir tanesini kullanabilirsiniz.

Tema dosyasına müdahale etmenize gerek kalmadan.

seydiemrah

rel="{handler: iframe, size: {x: 575, y: 300}}" komutunu ekleyerek bir şeyler oldu gibi ama tam istediğim gibi olmadı..

Gönderdiğiniz linkteki eklentileri tekrar inceleyeceğim. Joomla bazen çöplük gibi geliyor :)

seydiemrah

Sorun giderildi. Sorun Joomla kurulum klasöründe /media/system/js klasörü içerisindeki modal.js ve modal-uncompressed.js dosyalarındaymış.

Joomla 1.5 "Ajax" nesnesi kullandığından modal.js ile sorun çıkartmıyordu.

Joomla 1.7 sonrası "Request.HTML" nesnesini kullandığından modal.js içerisinde bazı yerlerin değiştirilmesi gerekliymiş.

Çözüm:

/media/system/js/modal-uncompressed.js içinde (Satır 220):

else if (!(content !== this.content && this.content.contains(content)))

aşağıdaki ile değiştirin:

else {this.content.adopt(content);}

/media/system/js/modal.js içinde:

this.content.set("html",a):a!==this.content&&this.content.contains(a)||this.content.adopt(a))

aşağıdaki ile değiştirin:

this.content.set("html",a):this.content.adopt(a))