HTML Media - Editor Button plugin sorunu

Başlatan seydiemrah, 26 Mar 2014 20:40:43

« önceki - sonraki »

seydiemrah

Merhaba

http://extensions.joomla.org/extensions/edition/editor-buttons/24604 adresinde bulunan plugini joomla 2.5 siteme kurdum fakat dil çeviri dosyaları olan *.ini dosyalarını plugin görmüyor.  PLG_EDITORS-XTD_STHTMLMEDIA  tarzında yazılar çıkıyor.

Joomla 3.0 deneme siteme plugini kurduğumda sorunsuz çalışıyor.

Sitesinde 2.5 ve 3.0 uyumlu olduğunu söylüyor ama dil dosyasının yerini 2.5 versiyonda bulamıyor. Dil dosyasını kullanmasını nasıl sağlayabilirim?

Teşekkür ederim

sanal

Merhaba

Joomla 2.5 sitenizde eklentinin dil dosyalarının yüklenmiş olup olmadığını kontrol ediniz.

seydiemrah

Merhaba

Eklentinin dil dosyaları yüklenmiş görünüyordu. Ben bir daha yükledim hatta tüm dil klasörlerine..

sanal

İlginç, eklentinin dil dosyaları yüklü ise etiketlerin görünmemesi dil dosyasındaki açıklamanın görünmesi gerekir.
Sitenizin ve tarayıcınızın ön belleğini temizleyip tekrar deneyin.

seydiemrah

Kodlar arasında epeyce araştırma yaptım, diğer eklentilerle kıyasladım. Hiç bir sorun görünmüyordu. Local sunucuda 2.5 versiyon kurup bir de onda denedim vee sorun gitmişti. Aradaki farka bakınca bir tek PHP versiyonu görünüyordu.

Sonra sunucu ayarlarına gittim ve sistemin kullandığı PHP versiyonunu 5.2.17den 5.3.25e güncelledim. Sorun giderildi. Eklentinin kullandığı php kodlama versiyon 5.3 üstünü destekliyormuş