Başlatan the_umit, 23 Haz 2014 15:48:53

« önceki - sonraki »

the_umit

merhaba arkadaşlar. ben sitemde 3 ayrı üyelik istiyorum. misal "clup" "pro" "vip" ve bu üye hangi üyelikte ise o sayfaya giriş yetkisi olacak. misal vip üye vip sayfasına girebilcek fakat pro ve clup a giremeyecek. erişim seviyelerini ben belirleyecem. üye olan guest olarak üye oluyor. ben sistemden hangisini istiyorsam o üyeliğe atıyorum. fakat üyeye sayfa izni verme konusunda sıkıntı yaşadım. bilgisi olan varsa yardım edebilirse sevinirim

iyi çalışmalar. kolay gelsin

sanal

Merhaba

Kullanıcılar menüsünde Erişim Seviyeleri linki var buradan yeni erişim seviyeleri ekleyebilirsiniz.
Üyelerinizin erişim seviyelerini de yeni erişim seviyelerine göre düzenleyebilirsiniz.
Sayfalarınızın erişim seviyelerini de aynı şekilde belirleyebilirsiniz.

İyi Çalışmalar

the_umit

öncelikle yardımınız için teşekkür ederim fakat kullanıcı oluşturdum. sayfamda hazır. burada şu sorun meydana geliyor. oluşturduğum sayfada erişim izinlerinde benim oluşturduğum kullanıcılar çıkmıyor. sanırım çıksa sorun kalmayacak. ben kullanıcılar public altında oluşturdum çıkan listede public olarak genel bir ifade var. tek tek oluşturduklarımı seçemiyorum.

sanal

O zaman önce kullanıcı grubu oluşturun, daha sonra aynı isimli bir erişim seviyesi.
Erişim seviyesi oluştururken bağlı olan kullanıcı grubunu da sadece yeni oluşturduğunuz kullanıcı grubu olarak belirleyin.

Örneğin;
Grup : clup Erişim seviyesi : clup
Grup : pro  Erişim seviyesi : pro
Grup : vip  Erişim seviyesi : vip

the_umit

Gerçekten teşekkür ederim. hallettim :)

the_umit

hocam size zahmet bide site sayfalarının başında yazan site ismi yerine resim koyabilmek mümkünmü ? mümkün ise nasıl. yardım edersen sevinirim.

Ekteki resimde sarı ile boyanmış yerdeki yazı yerine logo yerleştirebilirmiyiz ?

https://yadi.sk/i/a_ImGZtbUcasd

sanal

Yanılmıyorsam protostar temasını kullanıyorsunuz, eğer öyle ise;
Şablon yöneticisine girin, biçemler > protostar ı tıklayın.
Açılan sayfada gelişmiş sekmesini tıklayın.
Burada logo resmi ekleyebileceğiniz seçenek mevcuttur.

the_umit

hocam tekrar merhaba. joomla administrator yönetim panelinin menüleri gözükmüyor. nasıl olacak bu ?

https://yadi.sk/i/a_ImGZtbUcasd

sanal

Yönetim panelindeki menüler kendi kendine kaybolmaz.
Joomla ya bilinçsizce müdahale ederseniz de başınız dertten kurtulmaz.

Kolay gelsin

the_umit

ama hiç bir şey yapmadım. dün çıktım normaldi. bugün girdim böyle :(( yapılacak bir şey yokmu offfff. teşekkürler

sanal

Yönetici menü modülünü yayından kaldırmış veya silmiş olabilirsiniz, kontrol edin.

the_umit

silip tekrar yüklemek zorunda kaldım. çünkü herhangi bir işlem yapacak menü yoktu. neyse yardımınız ve ilginiz için teşekkür ederim. bana önerebileceğiniz joomla 3,0 foto galeri eklentisi varmı. basit ve kullanışlı bir şey olursa sevinirim. iyi çalışmalar