Simple İmage Galeri de Seo Sorunu !!!

Başlatan cetinkan, 30 Haz 2015 16:15:56

« önceki - sonraki »

cetinkan

Merhaba arkadaşlar kafama takılan bir soru var ?
"browseo.net" seo aracı ile analiz yaparken Simple İmage Galeri Pro bileşeniyle oluşturduğum resim galerilerinin, captionların görünüp, resimlerinin görünmediğini farkettim.
1-Bu durumun google- resimler bölümünü resimlerim arşivlenirken olumsuz bir etkisi olur mu?
yada
2-Bu durum nasıl düzeltilebilir ?
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan, yorum bekliyorum Cevaplarınızı merakla bekliyor olucam.

Hayırlı Ramazanlar

sanal

Merhaba

Konun cevapsız kalmaması açısından bir kaç şey yazmayı uygun gördüm.
"browseo.net" seo aracı ne kadar güvenilir bir araçtır emin değilim.
Ayrıca bu aracın yaptığı taramada resimlerin görünüp görünmemesinin bir öneminin olduğunu sanmıyorum. Zira kendi bir kaç sitemi tarattığımda aynı dizinde bulunan resimlerin bazılarını gösterdi bazılarını göstermedi. Mantık olarak ya hepsini göstermesi gerekirdi ya da hiçbirini göstermemesi gerekirdi. Bence bu aracı çok fazla ciddiye almayın.

Google ın resimlerinizi arşivlemesi için resimlerinize ( resim url lerinize ) ulaşması gerekir.
Joomla robot.txt dosyasında resimlerinizin bulunduğu klasörler botların erişimine kapatılmamış ise googlebot da resimlerinize erişerek arşivleyecektir.

İyi çalışmalar

cetinkan

Öncelikle ilginiz için gerçekten çok Teşekkür ederim, peki daha sağlıklı bir Seo iç taraması için bize uygulama öneriniz olur mu acaba ?

sanal

Rica ederim.
Seo çok istismar edilen bir konudur.
Seo deyince de akla yalnızca google seo gelir.
Google da algoritmasını çeşitli adlar verdiği güncellemeleri ile sık sık değiştirir ve bugün seo olan uygulamalar yarın seo olmaktan çıkabilir.
Bu nedenle seo konusunda google webmaster araçları bölümünden ve google webmaster forumlarından faydalanmanız daha yararlı olacaktır diye düşünmekteyim.

İyi çalışmalar

cetinkan

Haklısınız sonuçta Google nin bizi anlamasına çalışıyorsak, bizde onu iyi anlamamız gerek. Mantıklı Teşşekkürler