Site ismim 2 kez tekrar ediyor ! Yardım !

Başlatan cetinkan, 11 Tem 2015 21:50:19

« önceki - sonraki »

cetinkan

Merhaba Joomla Destek ailesi

Bir kaç konuda tecrübelerinize ihtiyacım var. ŞU web adresimde broken link taması ve google webmaster url hataları taraması sonucunda site isminin linklerde tekrar etmesiyle oluşmuş 404 hatalı linkler alıyorum.

örn
varolan     : www.siteismi.com/ürünler
hatası veren : www.siteismi.com/siteismi.com/ürünler

Bu sorun yüzünden google dizin sayım müthiş azaldığı gibi, url hatalarım çoşmuş durumda.Çünkü bu şekilde olunca google bot "disallow" suz hostumdaki bütün dosyaları tarayıp hata veriyor. Bu sorunun nedeni nedir yarımcı olabilir misiniz acaba.

Uzman arkadaşların cevaplarını merakla bekliyor olucak. Hepinize Hayırlı Ramazanlar Dİliyorum

sanal

Merhaba

Site haritanızda bir problem görünmüyor fakat google da yaptığım taramada;
www.siteismi.com/ürünler
www.siteismi.com/sayfa/ürünler
şeklinde indekslemeler gördüm.

www.siteismi.com/sayfa/ürünler şeklinde indekslenmiş olan linkler 404 hatası veriyor.
Sitenizin önceki menü ve link düzenini bilmediğim için net bir şey söyleyebilmem mümkün değil fakat bana sanki daha öne ürünler sayfa adlı bir kategorinin alt kategorisi şeklinde düzenlenmiş ve bu şekilde indekslenmiş daha sonra sayfa kategorisinin altından çıkarılıp ana kategori yapılmış gibi geliyor.

Eğer böyle ise sayfa kategorisi şeklinde indekslenmiş linkler doğal olarak hata verecektir.
Yazdıklarım sadece varsayımdan ibarettir zira sitenizin önceki hali hakkında bir bilgi sahibi değilim.

İyi çalışmalar

cetinkan

İlginiz için tekrar tekrar teşekür ediyorum,

Link yapımda sorun yok sitemap dende gördüğünüz gibi linklerimde sorun yok. Google webmaster tool da toplam 600 a yakın hata aldım indeklenen öge sayım 20 lere düştü. Bunların aksite google da site:siteismi.com taraması yaptığımda 2bine yakın indekslenmiş linkim var. İlginç.

webmaster tool dan 2 kez tekrar den site ismi linkini engelllemeyi denedim batalım hata taramalarınna düşmeye devam edecekmi