Veri Tabanı Hata Mesajı

Başlatan osmanogretici, 18 Mayıs 2016 08:34:40

« önceki - sonraki »

osmanogretici

Arkadaşlar merhaba. Localhosta kurduğum joomla siteyi hosta aktardım. config.php üzerinde gereken değişikleri yaptım fakat siteyi açtığımda aldığım mesaj şu şekildedir.
 Error displaying the error page: Application Instantiation Error: No database selected SQL=DELETE FROM `#__session` WHERE `time` <  1463557809
 Bu tip bir sorunla karşılaşan arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa sevinirim.

sanal

Merhaba

config.php olarak belirttiğiniz dosya configuration.php dosyası ise büyük bir ihtimalle veritabanı tanımlamalarında bir yerde hata vardır.
Öncelikle configuration.php dosyasında veritabanı ayarlarını doğru yapılandırdığınızdan emin olun.
İkinci bir ihtimal veritabanının, veritabanı sunucusuna aktarımında bir problem yaşanmış olabilir.

İyi çalışmalar

osmanogretici

Sorun haloldu. Şöyle ki; veritabanını herhangi bir düzenleme programı ile açıyoruz. İçerisinde aşağıdaki yazıyı bulup ve kaldırdım. Ardından veritabanını tekrar yükledim ve tamam. Yalnız mutlaka yedek almayı unutmuyoruz arkadaşlar. kolay gelsin.
CREATE DATABASE IF NOT EXISTS `veritabani` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;
USE `veritabani`;