Kalıcı Bağlantı Sorunu

Başlatan CerenGunduz, 02 Ksm 2016 11:32:00

« önceki - sonraki »

CerenGunduz

Merhaba,
Joomla! 3.6.4 kullanıyorum. Daha önce Wordpress içerik yönetim sistemini kullanırken, kalıcı bağlantıları/%postname%/.html şeklinde ayarlıyordum. Böylece hangi kategori veya menü altında olursa olsun yayınladığım sayfalar siteadi.com/makale-adi.html şeklinde oluyordu. Şimdi Joomla kullanıyorum. Diğer adında bir kategori açtım. Menüden açtığım kategoriye bağlantı oluşturdum. Bu kategori altında yazdığım tüm yazılar siteadi.com/diger/makale-basligi.htmlURL si ile yayınlanıyor. Ben doğrudan siteadi.com/makale-basligi.htmlşeklinde olmasını istiyorum.

Bu problemi nasıl çözebilirim. Sistemi Wordpress e taşımak istemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
İyi günler dilerim.

sanal

Merhaba

Joomla standart sef mantığı
Herhangi bir kategoriye dahil olmayan ( kategorisiz - uncategorized ) makaleler için
siteadı.com/makale-başlığı.html
şeklinde olup
Bir kategoriye dahil edilen makaleler için ise
siteadı.com/kategori-adı/makale-başlığı.html
şeklinde işler.

Bu genel yapıyı değiştirmek için sef - seo eklentileri kullanılır.
Aşağıdaki linkte joomla sef eklentileri bulunmaktadır, dilediğiniz bir tanesini kullanabilirsiniz.
https://extensions.joomla.org/category/site-management/sef

İyi çalışmalar

CerenGunduz

Alıntı yapılan: sanal - 02 Ksm 2016 14:44:20Merhaba

Joomla standart sef mantığı
Herhangi bir kategoriye dahil olmayan ( kategorisiz - uncategorized ) makaleler için
siteadı.com/makale-başlığı.html
şeklinde olup
Bir kategoriye dahil edilen makaleler için ise
siteadı.com/kategori-adı/makale-başlığı.html
şeklinde işler.

Bu genel yapıyı değiştirmek için sef - seo eklentileri kullanılır.
Aşağıdaki linkte joomla sef eklentileri bulunmaktadır, dilediğiniz bir tanesini kullanabilirsiniz.
https://extensions.joomla.org/category/site-management/sef

İyi çalışmalar

Merhaba, bu listeden önerebileceğiniz herhangi bir eklenti var mı? Bir kaç tanesini denedim ama beceremedim.

sanal

Bu güne kadar herhangi bir sef eklentisi kullanmadığım için hangi eklentinin sizin isteğinizi tam olarak yerine getirebileceği konusunda bir fikir sahibi değilim. Bu nedenle de bir eklenti tavsiyesinde bulunamıyorum.

CerenGunduz

Alıntı yapılan: sanal - 04 Ksm 2016 22:28:41Bu güne kadar herhangi bir sef eklentisi kullanmadığım için hangi eklentinin sizin isteğinizi tam olarak yerine getirebileceği konusunda bir fikir sahibi değilim. Bu nedenle de bir eklenti tavsiyesinde bulunamıyorum.

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Sistemi Wordpress e taşıdık. Joomla bu sefer bizi üzdü :)

sanal

İsteklerinizi tam olarak karşılayabilen bir sistem sizin için ideal olan sistemdir.
Adı her ne olursa olsun onu tercih etmeniz mantıklı bir yaklaşımdır.
Hayırlı olsun.