Video uzantısı

Başlatan yusuf1955, 28 Tem 2012 11:00:44

« önceki - sonraki »

yusuf1955

Merhaba,

Acaba joomla 2,5 hangi video uzantısını kullanıyor joomla 1,5 da kullandığım videoları yüklemek istetiğimde (Bu dosya türü desteklenmemektedir.) diye bir uyarı alıyorum. Bulabildiğim tüm uzantılarda uyayı aynı. En sağlıklı uzantı hangisidir. Teşekkürler.

sanal

Merhaba
Joomla nın video uzantılarını desteklemek veya desteklememek gibi bir durumu söz konusu değildir, her türlü video uzantısını sitenizde oynatabilirsiniz.
Eğer video yüklemek ve oynatmak için bir eklenti kullanıyorsanız bu eklentinin desteklediği veya desteklemediği dosya uzantıları söz konusu olabilir.
Bu durumda oynatacağınız video uzantılarını destekleyen farklı eklentiler kullanabilirsiniz.

yusuf1955

Bulabildiğim tüm eklentileri kullandım. Hatta seçenekler kısmında uzantılar ekledim ama olmadı.İzin verilen eklentilerde olan eklentiler bile olmuyor.

sanal

Videolarınızı ortam yöneticisinden mi yüklemeye çalışıyorsunuz?
Eğer bu şekilde video dosyası yüklemeye çalışıyorsanız hata mesajı normaldir zira ortam yöneticisinden video yüklenemez.
ftp veya bir video yükleme eklentisi kullanarak video yükleyebilirsiniz.

Düzeltme : Özür dileyerek hatamı düzeltmek istiyorum. Ortam yöneticisi seçenekler bölümünde;
İzin Verilen Uzantılar ( Dosya Türleri ) alanına video dosyası uzantınızı yazın ( örneğin wmv,WMV )
MIME Türlerini Denetle seçeneğini de hayır olarak işaretleyin
ve deneyin.