makale resimleri solda yazılar sağda olmuyor

Başlatan bay19, 26 Mar 2018 11:23:02

« önceki - sonraki »

bay19

merhaba joomla 3.8.6 son sürüm kullanıyorum makale yazarken resim solda yazılar sağda olsun istiyorum ama olmuyor resmi sola dayayıp yazıyı yazıp kaydettiğimde yazı resmin ya altında yada üstünde çıkıyor resmi sola alıp kaydediyorum sonuç aynı

joomlanın ayarlarındanmıdır anlamadım makale yazısını kısa tutarsam resim solda yazı sağda oluyor ama yazı uzun olunca resmin ya altında yada üstünde oluyor

bana bu konuda yardımcı olurmusunuz

sanal

Merhaba

Tinymce editör kullanıyorsanız; Resim ekle / düzenle butonuna basın, gelişmiş sekmesinde bulunan stil satırına float: left; yazın daha sonra boşlukları ayarlayıp resmi ekleyin.
Bundan sonra resmin sağına istediğiniz gibi yazı yazabilirsiniz.

Not : Tinymce yerine daha gelişmiş bir editör de kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin.

bay19

merhaba
evet tinymce editör kullanıyorum başka editörleride denedim sonuç aynı joomlanın ayarından olabilir ama hangi ayardır bilemedim

şöyle birşey oluyor resmi yükleyip sola alıyorum yazımı resmin sağına yazmaya başlıyorum kaydediyorum sorun yok kaydedip siteme baktığımda yazı resmin altında ve tüm yazı tek satırda gözüküyor yazım ne kadar uzunsa tamamı tek satırda

sanal

Merhaba

Yanlış anlamadıysam editör üzerinde istediğiniz şekilde sol tarafa resim ekleyip sağına yazı yazabiliyorsunuz, fakat makaleyi kaydettiğiniz zaman farklı bir görüntü ortaya çıkıyor yani stil kayboluyor.
Bu durumda makalenin veritabanına kaydedilmesi aşamasında bir problem meydana geliyor büyük ihtimalle.
Farklı editörler denediğiniz halde sonucun değişmemesi de bu ihtimali kuvvetlendiriyor zira sadece tinymce editöründen kaynaklanan bir problem olsaydı farklı bir editör kullanarak sorun ortadan kaldırılabilirdi.
Sonuç olarak sistem dosyalarında veya veritabanında bir problem olması ihtimali yüksek görünüyor.
Fakat dışarıdan net olarak sorun şudur veya budur diyebilmek mümkün değil maalesef, sorunu tespit edebilmek için araştırma yapmanız gerekiyor.

Kolay gelsin