Joomla

Başlatan Hasan23, 05 Mayıs 2021 18:48:23

« önceki - sonraki »

Hasan23

merhaba jooma web sitemi zip dosyasi haline getirip indirme yaptim daha sonra plesk icinde bulunan joomla yükledim ancak elimdeki joomla yükleme yaparsam pleskteki joomla  calismiyor ancak plesk icinde bulunan joomlayi yüklemeden önceki serverimde indirdigim dosyayi atarsam hersey normal ama ben istedimki plesk icindeki joomlayi yükliyem ve bendeki sadece tema ve plugin modül üzerine yazdirayim ve php myadmin nasil yapacam pleskteki php myadmin degistirsem olmuyor kafam toptan karisiti yardiminiza ihtiyacim var Tessekkürler

sanal

Merhaba

Tam olarak ne yapmak istediğinizi anlayamadım.
Sürüm yükseltmeyi düşündüyseniz gittiğiniz yolun yanlış olduğunu bildirmek isterim.
Dosya sisteminizde bir problem oldu ve kullandığınız süreme ait joomla dosyalarını yenilemek istiyorsanz gittiğiniz yol yine yanlış görünüyor.
Veritabanınzda bir problem oldu ise bunu yeni bir joomla kurarak düzeltebilmeniz de mümkün değil.
Ayrıca;;
Sadece dosya sisteminizin yedeğini aldıysanız,
Sitenizde kullandığınız joomla sürümünü sıfırdan kurup üzerine dosya sisteminizin yedeğini yüklemeniz halinde de değişen bir şey olmayacaktır.

Sonuç olarak ne yapmak istediğinizi açık bir şekilde ifade ederseniz size nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

İyi çalışmalar

Hasan23

merhaba Hocam benim eski host ta kullandigim joomla sayfam var onu date bank ile indirdim yeni sunucuda  plesk ile gelen joomlayi benim sayfa linkime kurdum daha sonra o da kendine yeni bir datebank yapti simdi elimdeki sayfayi yüklersem joomla icinde quikstar gibi yani iki joomla iki date bank oysa ben pleskte güvenli joomlayi yükledim orda kulanmak isterim harici joomla indir bindir yapmak istemedim saygilar

Hasan23

Sitemde kullandığım  joomla sürümünü sıfırdan kurup  sunucumda aldigim dosyalari üzerine  yeiniden  yazdirmam  gerekiyor bunu yüklersem eski veritabani gerkiyormu yoksa yeni veri tabani ile dosyalari yazdirirsam ayni islem oluyormu

sanal

Merhaba

Dilerseniz sırayla yapmış olduğunuz işlemleri düzeltmenize yardımcı olayım.
1- Sıfırdan kurmuş olduğunuz joomla nın size hiç bir yararı olmayacağı için kaldırmanızı öneririm.
2- Sıfırdan kurmuş olduğunuz joomlayı kaldırdıktan sonra yedeğini aldığınız sitenizi geri yükleyiniz.
3- Dosya sisteminizi orjinal hale getirmek için www. joomla.org sitesinden kullandığınız joomla sürümünün aynısını indirip kurulum klasörü ( instalation ) hariç tüm dosyaları sitenizin dosya sistemine yükleyiniz.
Bunları sırası ile yapmanız halinde dosya sistemi orjinal hale gelmiş sitenizi güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.

İyi çalışmalar