Joomla Cms Türkçe Destek Forumu Açıldı

Başlatan sanal, 16 Ksm 2011 23:17:24

« önceki - sonraki »

sanal

Joomla içerik yönetim sistemine Türkçe destek sağlamak amacı ile oluşturulan Joomla Cms Türkçe Destek Forumunu kullanıma açmış bulunuyoruz. Bu forum Joomla nın resmi destek forumu olmayıp özel bir forumdur. Türkiye de Joomla yı resmi olarak temsil eden bir destek forumu da zaten bulunmamaktadır. Amacımız Joomla kullanıcılarına sistem ile ilgili problemlerinde yardımcı olmaya çalışmaktır. Profesyonel nitelikte olmayan tüm sorularınız forumumuzda cevaplandırmaya çalışılacaktır.

Tüm Joomla kullanıcılarına iyi forumlar diliyoruz.

cuneytsonmez

teşekkürler peki sıfırdan birisi için yardım söz konusumu ?yol göstermenız mumkunmu

sanal

Sıfırdan yapılacak en büyük yardım joomla derslerini ( temel bilgiler ) hazırlamaktır ki bunu yapmış bulunuyoruz.
Joomla ya sıfırdan başlayacak olanların ilk olarak bu temel dersleri incelemeleri yararlarına olacaktır.

cuneytsonmez

derslere bakıyorum hocam dedıklerını gıbı mesela sımdı sıteyı kurup sılebılıyorum ama nukedekı blok kavramı burada modul demek sanırsam nukedekı modul kavramıda plung demek sanırsam sımdı bı kac sıteye yazdım ama ne yapıcamı bılemedım nuke ıle yaptıgım sıteler var dı sıldım cunku hep aynı temalarda gorunumde joomla cok estatık burada yapmak ıstedıklerımızı sıze sölesek sızın tavsıyelerınızde yapmamıza yardımcı olamınz mumkunku hazıra bekelemek dogru degıl ama nerden baslayıp ne yapıcagıma karar daha veremedım sıteye bırsey bıle ekleymıyorum öncelıkle 5 sayfadan olusan bır sıteye yapıcam ama bloklar moduller cok bır sey lazım degıl ama neyı kullanıcamı bılemedıgımden bı turlu yapamnıyorum sorun bu :(

sanal

Joomla öğrenmeye başlarken izlenmesi gereken yol ( bence ) ;

1 - Kurulumdan sonra Türkçe dil paketini yükleyip etkinleştirmek.
2 - Kategori oluşturmak.
3 - Oluşturulan bu kategorilere içerikleri eklemek.
4 - Oluşturulan kategori ve/veya içeriklere menü öğeleri bağlamak.

Bu sitenin iskeletinin oluşması için izlenecek yoldur.
Diğer görsel özellikler zaman içinde öğrenilir.